Підйомники

Підйомник - вантажопідйомна машина, призначена для вертикального або похилого міжрівневого переміщення вантажів без супроводу людей з вантажопідйомністю від 50 кг. Переміщення відбуваєтся у спеціальних пристроях (кабіни, кліті, ковші, платформи, скіпи, візки та ін), підвішених на канатах або ланцюгах, які рухаються по жорстким вертикальним (рідше похилим) напрямних або рейковому шляху.


Підйомник шахтний - це вертикальна  металоконструкція прямокутного перерізу (шахта), усередині якої переміщається вантажна кліть (кабіна). Електропривід може встановлюватися вгорі, внизу або збоку на шахті, а при необхідності і поза шахтою. Підйомник встановлюється на несучій підставі, яка може бути плоскою, або у вигляді приямка (мінімальна глибина 100мм). Шахта обшивається профлистом, зварною сіткою, гіпсокартоном і т.п.
Підйомник кухонний призначений для перевезень кухонного приладдя, їжі, напоїв у кафе, ресторанах, супермаркетах, торгових центрах. Також використовуються для подачі документів та інших вантажів в банках, офісах, сховищах. У комплект постачання входить металева збірна  шахта, що самонесеться (можливий варіант цегляної шахти або просто огородження); кабіна виготовлена зі сталі, пофарбованої порошковою емаллю або із нержавіючої сталі; приводний механізм може встановлюватися вгорі, внизу або збоку на шахті.
Консольний підйомник складається з: направляючих, по яких переміщається вантажна платформа (кабіна) та електроприводу, який може встановлюватися вгорі, внизу або збоку на щоглі. Підйомник встановлюється на несучій підставі, яка може бути плоскою, або у вигляді приямка. По траєкторії переміщення вантажу, консольні підйомники діляться на: вертикальні, похилі, вертікльно-похилі, і спеціальні підйомники зі складною траєкторією переміщення вантажу.

Підйомник похилий. Встановлюється стаціонарно в складських, виробничих та інших технологічних приміщеннях.Подйомник похилий призначений для похилого транспортування штучних вантажів з довгої траси до 18 м під кутом нахилу до 80 градусів. Подйомнік має в/п 3000 кг, являє собою збірну металоконструкцію і складається з похилих напрямних, прикріплених похило до підлоги і стінці приміщення, по яких на роликах переміщається рухома вантажонесуча платформа. Приводний механізм (тяговий орган) закріплений у верхній частині підйомника. Підйомник забезпечений кінцевими (верхнім і нижнім) вимикачами і 2-ма аварійними вимикачами. Для управління переміщенням грузонесучої платформи використовується система автоматики.
Управління може здійснюватися як зі стаціонарних постів управління, так і з підвісного пульта.

Підйомник шахтний клітьовий. Вантажопідйомність до 3000 кг, кількість зупинок до шести, висота підйому - до 20 м. Приямок для установки 10-60 см. Конструкція вантажної кліті практично не має навантажених зварних з'єднань. Автоматичні зупинки, виклик і посил кліті з будь-якого поверху, блокування дверей, уловлювач на випадок обриву каната, верхнє або нижнє розташування електроприводу. Місце установки - всередині або зовні будинків.

Клітьові підйомники призначені для установки на великих і дрібних складах, у магазинах роздрібної торгівлі, ресторанах, а також на різних підприємствах, де виникає необхідність включити вантажопідйомні механізми у виробничий процес. Розміри кліті підйомника, висота огорожі, конструкція дверей, кількість проміжних зупинок, дизайн уточнюються замовником при оформленні замовлення. Розробка, виготовлення і монтаж клітьового підйомника проводиться саме під ті умови, в яких передбачається його установка.

 

Типи підйомників:


- Шахтні підйомники
- Підйомники складські
- Будівельні підйомники
- Гідравлічний безшумний
- Похилі підйомники
- Платформні підйомники
- Кухонні підйомники
- Підйомний стіл